Lukrécie přichází rukou vlastního bratra Juana o neurozeného milence Paola a vychovává tak společné dítě sama. Ve většině dílů figuruje tato okatá blondýna jako první cena v tombole – otec a papež v jedné osobě se ji snaží provdat tu doleva, tu zase doprava podle toho, odkud momentálně vane silnější politický vítr. Postupně však nachází milence a nakonec snad i „plnohodnotného“ manžela.
Juan je naprosto neměnný, pro Borgie bohužel, pro nás diváky asi bohudík. Raději je otcem oženěn do rodného Španělska, odkud se záhy vrací čeřit vodu zpět v římské Tibeře. „Pro čest rodiny“ zabíjí otce Lukréciina dítěte a milence v jedné osobě, debaklem u Forli hazarduje se jménem rodiny, jindy zase se životem Lukréciina potomka. Nakonec umírá rukou bratra Cesareho zničený, závislý, decimovaný venerickýma chorobama a částečně zkriplený, vyplaví jej Tibera.
Cesareho se nepopulární kardinálský hábit drží jako klíště, nadále však zůstává spolu s gayem Michelettem mužem číslo jedna na špinavou práci. Přichází o svou femme fatale, vzdaluje se otci-papeži a nakonec se z mnoha důvodů dopouští bratrovraždy. Přiznává se a bere to zároveň jako příležitost vymanit se z tíživého červeného pláště.
Rodrigo (papež Alexandr Sixtus) sice díky Cesaremu, lišce podšité, uhájí Řím před Francouzi a pár dalšími drobnými nepřáteli, zároveň však čistě jeho vinou přichází o svého druhého syna. Nakonec je della Roverem a jeho kumpány úspěšně otráven. Jak moc úspěšně, to se ještě dozvíme…
Rodrigova bývalá žena Vanozza a milenka (nebo spíš jedna z milenek) Guilia Farnese se před kamerou příliš neobjeví, chovají se nanejvýš neviditelně, přesto však sem tam významně zatáhnou za seriálové nitky.
Co se rodinných nepřátel týče, umírá francouzský král Karel a fanatický kazatel Savonarola, nikoli však della Rovere a Kateřina, „čubka z Forli“. Po Cesareho boku se nadále drží zabiják a toulavý pes Micheletto.