Borgiové se natáčí v Čechách

Autor v 1.3.2011 , Novinky, Seriál Lagardére Entertiment | Žádné komentáře

Borgiové se natáčí v Čechách

Jak jste možná už dříve zaznamenali v různých médiích seriál Borgiové se prý natáčí i v Čechách. Má to ale jedno podstatné ALE.

Doposud jsme zde psali o seriálu Borgiové (v originále The Borgias), který vytváří společnost ShowTime, ta také vytvořila a natočila 4 série velice populárního seriálu Tudorovci, z nichž 2 série už běželi na českých obrazovkách. Seriál, který se natáčí v Čechách se jmenuje Borgiové (Borgias) pojednává o stejném rodu ve stejném období, ALE natáčí ho jiná produkční společnost Atlantique Production, Lagardére Entertiment.

Natáčení seriálu Borgiové v Čechách

Dvanáctidílný seriál Borgia (Borgiové) se bude natáčí v České republice od října 2010 do května 2011. První čtyři díly se natáčeli mimo jiné na státním zámku Telč, v termínu od 18. do 31. října 2010. Dalšími místy, kde bude vznikat tento historický seriál, jsou Barrandovské ateliéry a některé pražské exteriéry. Natáčení je skutečně mezinárodním projektem, neboť producentem seriálu je francouzská společnost Atlantique Productions, Lagardère Entertainment, koproducenty jsou německá firma EOS Entertainment a česká firma ETIC Films. První čtyři díly bude režírovat německý režisér Oliver Hirschbiegel, který se podílel například na tvorbě filmu Pád Třetí říše a režíroval některé díly známého seriálu Komisař Rex. Autorem scénáře je jeden z nejtalentovanějších amerických scénáristů – Tom Fontana.

Seriál Borgia by měl obsahovat dvanáct 52-minutových epizod, které se zabývají historií tohoto slavného rodu se španělským původem, z něhož pochází mimo jiné dva papeži.

Na zámku v Telči to při natáčení filmaři upravili tak, aby to vypadalo jako ve středověkém Římě nebo Pise. Filmovali se zde renesanční interiéry – v seriálu se objeví především renesanční sály na prohlídkové trase A – Zlatý sál, Rytířský a Divadelní sál. Dále bude v seriálu starý pivovar v západní části zámku, který svými zajímavými prostorami vždy upoutá filmové štáby. V prostorách zámku byly také vytvořeny kulisy půdy Sixtinské kaple, přičemž prostor kaple bude postaven v Barrandovských ateliérech.  Pro natáčení byl využit i prostor Malého dvorku, dále prostory starého hradu, zámeckých nádvoří a části zámecké zahrady. Pozornosti filmařů neuniklo ani zámeckého podzemí a natáčelo se i v sousedství zámku, v prostorách Křížové cesty. V seriálu si v rámci komparsu zahrála také řada obyvatel města Telče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..