Sezóna 2

Zpověď (2. sezóna, 10. díl)

Autor v 25.6.2012 , Novinky, Seriál, Sezóna 2 | Žádné komentáře

Zpověď (2. sezóna, 10. díl)

Cesare Borgia „hledá“ na popud otce (papež Alexandr Sixtus) bratra Juana, ale prozatím se ještě nikomu nezmínil o té nešťastné maličkosti, že jej zlikvidoval. Nakonec jej nachází přímo sám zdrcený a velmi fixovaný papež – v márnici mezi Tiberou vyplavenými bezdomovci a prostitutkami. Což celou – už tak velmi nešťastnou – událost rozhodně nebagatelizuje.

Přečíst celé

Svět zázraků (2. sezóna, 9. díl)

Autor v 14.6.2012 , Novinky, Seriál, Sezóna 2 | Žádné komentáře

Svět zázraků (2. sezóna, 9. díl)

Na papeže Alexandra Sixta (Rodrigo Borgia) se valí jedna novina za druhou:  jeho ochutnávače „záhadně“ vyplavila na břeh řeka Tibera a v tajnosti se neuchoval ani rodící se Lukréciin specifický vztah s oběma bratry. Takže ze svatby s Janovany patrně zase nebude nic.

Přečíst celé

Pravda a lži (2. sezóna, 8. díl)

Autor v 13.6.2012 , Novinky, Seriál, Sezóna 2 | Žádné komentáře

Pravda a lži (2. sezóna, 8. díl)

Nesou se do Říma zprávy, že francouzský král Karel umírá. Pro papeže Alexandra Sixta to ale momentálně politicky nic neznamená. Tato smutná informace ustupuje zcela do stínu v okamžiku, kdy se do paláce dobelhá syn a vojevůdce papežských armád Juan s příběhem o trapné porážce u Forli. Respektive se SVOU verzí příběhu…

Přečíst celé

Obléhání Forli (2. sezóna, 7. díl)

Autor v 31.5.2012 , Novinky, Seriál, Sezóna 2 | Žádné komentáře

Obléhání Forli (2. sezóna, 7. díl)

Ze Španělska se vrací papežský syn Juan, naoko proměněný v „muže, v kterého jsme doufali“, odkud přiváží hned několik svérázných dárků. Největším dárečkem nicméně bezesporu zůstává on sám.

Přečíst celé

Den popela (2. sezóna, 6. díl)

Autor v 24.5.2012 , Novinky, Seriál, Sezóna 2 | Žádné komentáře

Den popela (2. sezóna, 6. díl)

Papež Rodrigo Borgia (Alexander Sixtus) se – vylekán hromem – mimo jiné pravidelně postí, takže by se mohla zkomplikovat jeho otrava. K ní papežův oponent, někdejší kardinál Della Rovere, dávno trénuje jistého naivního hlupáka, a v rámci „tréninkového programu“ trpělivě zvyšuje pobírané dávky cantarelly.

Přečíst celé

Volba (2. sezóna, 5. díl)

Autor v 14.5.2012 , Novinky, Seriál, Sezóna 2 | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Volba (2. sezóna, 5. díl)

Volba (2. sezóna, 5. díl)

V rámci okřídleného motta „poznej svého nepřítele lépe, než svého přítele“ se všichni tři kohouti (papež Rodrigo Borgia, exkardinál Della Rovere, proticírkevní buřič Savanorola) potkávají na jednom smetišti. Cesare Borgia je mezitím vyslán do Forli, samozřejmě i s Michelettem, který se zde podle všeho narodil a skrývá zde kdejaké úsměvné tajemství. Zdá se, že i zabiják takového formátu má své srdce a svou minulost.

Přečíst celé