Svět zázraků (2. sezóna, 9. díl)

Autor v 14.6.2012 , Novinky, Seriál, Sezóna 2 | Žádné komentáře

Svět zázraků (2. sezóna, 9. díl)

Na papeže Alexandra Sixta (Rodrigo Borgia) se valí jedna novina za druhou:  jeho ochutnávače „záhadně“ vyplavila na břeh řeka Tibera a v tajnosti se neuchoval ani rodící se Lukréciin specifický vztah s oběma bratry. Takže ze svatby s Janovany patrně zase nebude nic.

Cesare Borgia, Micheletto a Machiavelli se nestačí divit, jakým způsobem dokázal Savonarola zbláznit celou Florencii a ještě jim ochotně spálit majetky. Kněz je Cesarem vyzván, aby dostál svým blábolům a prošel ohněm, což bylo dvojnásob chytré, protože ve finále je Savonarola popálený, a navrch ještě odvržen vlastními ovečkami. V tomto stavu je i odvlečen do Říma, ale doznávat omylů či hříchů se mu nechce.

Della Roverem vycepovaný mladíček Antonello vyhrává „konkurs“ na nového papežova ochutnávače, ale nějak ne a ne papeže otrávit. Papež má kloučka dokonce rád, uvidíme, jak se to celé ještě vyvine.

Juan Borgia nadále blbne, neopouštějí jej pohlavní nemoci, navrch nově jede v opiu a povídá si s vlastním údem. V tomto stavu značně terorizuje rodinu, zejména Lukréciina bastarda (jehož otce Paola Juan dříve zabil). Nyní však umírá sám zkouřený Juan, a to rukou bratra Cesareho (k Lukréciině veliké satisfakci a radosti). Zítra patrně Tibera vyplaví i jeho tělo…

A protože papež tohoto „enfant terrible“ syna přesto velmi miloval, těžko  tak tvrdé sousto někdy překousne.

strong/strong

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..