O co půjde ve třetí sezóně Borgiů

Autor v 26.6.2012 , Nezařazené, Novinky, Seriál, Sezóna 3 | Žádné komentáře

O co půjde ve třetí sezóně Borgiů

Lukrécie dál zdárně vychovává Paolovo dítě, v rámci Borgiů celkem obvyklého levobočka, ani s capartem však netrpí nouzí o vlivné nápadníky. Momentálně to vypadá velmi dobře, ale u Borgiů nikdy neříkej předem hop! Na věčnou otázku historiků, zdali byla Lukrécie „světice nebo děvka“, nám tvůrci svou osobní vizí prozatím spíše neodpověděli.

Juan Borgia koncem druhé sezóny umírá, takže nás do budoucna vývojově ani dějově ani nijak jinak nezajímá. Maximálně se nepřímo „objeví“ jako mučedník – těžko se papež s takto vzniklou smrtí doopravdy smíří.

Cesare Borgia stihnul po čas druhé série mnoho věcí. Dobrých, špatných, takových i makových… záleží na oku pozorovatele. Víceméně jisté je, že některými svými „blikanci“ rodinu zachránil od blížící se záhuby. Jablko nespadlo daleko od stromu, a jeho otec to přes všechen latentní hněv moc dobře ví. Francois Arnaud jako Cesare seriál v mnoha ohledech táhne.

Rodrigo Borgia alias papež Alexandr Sixtus prodělal v závěrečných minutách otravu, a i kdyby se nakrásně probral, čeká na něj obvyklá dávka problémů – zejména v šicích vlastní rodiny. Vliv Borgiů stojí a padá na faktu, jestli hlava rodiny dýchá, či nikoliv. V tomto ohledu byl pokus o vraždu obzvláště lstivý. Na výsledku aktu závisí i della Rovereho život.

P.S. mnohé samozřejmě dohledáte mj. na Wikipedii, ale v rámci užívání si netušeného bych se na tuto variantu osobně neupínal. Zájemci o historii už beztak vše klíčové dávno vědí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..