Obsazení rolí v seriálu Borgiové

Autor v 19.8.2010 , Novinky, Seriál | 18 komentáře

Obsazení rolí v seriálu Borgiové

Showtime oznámilo obsazení hlavních hereckých rolí v chystaném seriálu Borgiové. Kromě Jeremyho Ironse, který ztvární hlavní roli Rodriga Borgia, je ohlášeno těchto 6 dalších herců.

Joanne Whalley – Vanossa

Anglická herečka Joanne Whalley bude mít hlavní ženskou roli v připravovaném renesančním kriminálním dramatu Borgiové.

Joanne Whalley ztvární postavu Vanossy. Vanossa byla matkou dětí Rodriga Borgia, který je počal ještě předtím než se stal jedním z nejméně populárních papežů v celé historii. Vanossa byla kurtizána s nevalnou pověstí.

Whalley dosud hrála několik televizních rolí, včetně titulní role v televizním seriálu z roku 1994 „Scarlett“ a v roce 2000 hrále v televizním filmu “Jackie Bouvier Kennedy Onassis.

Holliday Grainger – Lucrezie Borgia

Britská herečka Holliday Grainger přeskočila jiná zvučná jména v konkurzu a stala se představitelkou Lucrezie Borgia.

Lucrezie je hvězdná role, jde o pravděpodobně nejhanobenější ženu v historii.  Jeden italský historik o ní prohlásil: „Byla to největší děvka jaká kdy žila“ a zároveň femme fatal (osudová žena)  nejvyššího řádu. Jiní historici zase tvrdí, že byla nespravedlivě pranýřována za hříchy svého otce a svých bratrů.

Jeremy Irons – Rodrigo Borgia

Jeremy Irons bude hrát Lucreziina otce , Rodrigo Borgia, který se později stal papežem Alexandrem VI.

Rodrigo Borgia se nejprve stal kardinálem a zůstává jím i během vládnutí 3 dalších papežů. Nakonec se sám stává papežem, i když je pravděpodobné, že většinu hlasujících v roce 1492 podplatil.  Přestože se stává nejvyšším duchovním představitelem, na jeho značně uvolněný způsob života to má pramalý vliv.

Francois Arnaud – Caesar Borgia

Francois Arnaud byl obsazen do role Lucreziina bratra Cesara Borgia

Cesare se narodil jako nejstarší ze čtyř dětí, které Rodrigo Borgia zplodil s Vanezzou de Cattanei. Byl to bezskrupulózní vojevůdce, plánoval vraždy a měl slabost pro sestru Lucrezii. Podle historických pramenů byl nadprůměrně vysoký, měl atletickou postavu a pro ženy musel být mimořádně přitažlivý, přestože dodnes není příliš známé, jestli se i v tomto oboru „potatil“.

Colm Feore – Kardinál Giuliano della Rovere

Pro roli Kardinála Giuliana della Rovera byl vybrán herec Colm Feore. Giuliano della Rovere se později stal papežem Juliusem II.

Sir Derek Jacobi – Kardinál Orsini

Herec sir Derek Jacobi bude hrát kardinála Orsiniho v prvních dvou epizodá seriálu. Jackobiho předchozí úspěšné filmy byly například Jindřich V, Gladiátor nebo Zlatý kompas.

18 Komentáře

 1. Hele, je to pravda??? že se to bude natáčet u nás v Česku??? http://www.e15.cz/domaci/udalosti/borgiove-privazeji-stamiliony

 2. jj točí se u nás v Telči

  • Díky za odkaz Nelo, tenhle trailer je pro jiné Borgie. V současné době se totiž natáčejí 2 různé. Jedno je seriál od Shotime o tom tu píšeme a pak tento druhé (nevím ještě jestli film nebo seriál), který natáčí někdo jiný, ale natáčí se v Čechách. Asi o tom brzo napíšeme nějaký článek.

 3. Už se objevil první trailer!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=s40diPIX-cU

 4. Borgia, které (4 první epizody) natáčel režisér Oliver Hirschbiegel (Pád třetí říše), se točí v Čechách. Venkovní kulisa Říma na Barrandovských loukách, interiéry na ve studiích na Barrandově a v Telči.

  http://www.csfd.cz/film/285280-borgia/

  Mladí čeští herci(Mádl, Stropnický, Voříšková) si užijí natáčení, které bude plné sexu. Sám režisér řekl, že možná dočkají i orgasmu.

 5. Ahoj,takže to,co se natáčí v Čechách je tedy seriál ….? Slyšela jsem,že tam hraje i rakouský herec Manuel Rubey,nevíte o tom něco? Předem děkuji za odpověď

 6. Pokud ja vim, tak serial ktery nataci showtime a hbo ( delali tudorovce) se nataci v atelierech v budapesti a ten druhy, jmenuje se Borgia se nataci v cesku a tady je k tomu clanek:

  tp://kultura.idnes.cz/v-cesku-vznika-renesancni-dallas-s-dokonalymi-kulisami-a-spoustou-sexu-139-/filmvideo.aspx?c=A101103_175833_filmvideo_tt

 7. Ten serial vypada hodne zajimave,urcite sem pridavejte dalsi odkazy pokud budou k dispozici.

 8. jakožto jeden z herců projektu „Borgia“ mohu prohlásit…
  Ano, jedná se o seriál
  Jedná se o mezinárodní koprodukci
  Seriál je točen v angličtině
  Režiséři se střídají po 3 dílech
  Uvidíte herce od Černé hory až po USA
  …ale zatím nemají žádné stránky ani nic takovýho…
  …ani pořádnej trailer ještě neni…

  • Díky za připomínku. Pravděpodobně máte na mysli seriál v Evropské produkci, tedy „Seriál Lagardére Entertiment“ o kterém píšeme v sekxi https://borgiove.cz/rubrika/serial-lagardere-entertiment/, tento článek je o druhém seriálu The Borgias, který produkuje ShowTime a ke kterému je ohledně obsazení více informací. Tento seriál se začně vysílat 4. dubna 2011

 9. Na seriál Borgiové jsem viděla upoutávku minulou středu na HBO.

 10. Jo a je to ten s Jeremy Ironsem – viz obrázek nahoře 🙂 Ale nepsali tam, kdy ho budou na HBO uvádět. Mimochodem tam teď – na HBO – běží další supr seriál – Hra o trůny!

 11. lol Caesar . Cesare

 12. No a nevíte jaká televize je bude v česku vysílat a kdy?

 13. A jak je to s druhou sérií? Taky se natáčela či natáčí, ale to asi ne, když už první 3. díly jsou k vidění, v Čechách? Nikde jsem se nedopátrala kolik má 2. sérit dílů?

 14. Nečítal som celú diskusiu, ale nejde o rovnakých Borgiov akých tu máš spomenutých. V roku 2011 sa na svete natáčajú dva druhy Borgiovcov. The Borgias (réžia: Neil Jordan ; obsadenie: J. Irons, … ) a Borgias (réžia: Oliver Hirschbiegel , obsadenie: John Doman). Kým The Borgias s J. Ironsom sú podstatne luxusnejšia a do dokonalosti (aj keď nie historickej presnosti) dotiahnutá sága, Borgias s John Domanom sú skôr ľahkou a od vizáže nízkorozpočtovou záležitosťou. Osobne sa prikláňam k verzii The Borgias s J. Ironsom, kde je výprava, interiér i exterier a najmä výber hercov 100%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..